Moravská filharmonie nabízí předplatné

« zpět
20.07.2017 / 9:25

 Nabídka abonentních koncertů navazuje na úspěšnou předchozí sezonu, a posluchači se tak mohou těšit převážně na díla z období romanismu a klasicismu.

Vystoupí známí sólisté, mj. Václav Hudeček a Juraj Čižmarovič (housle), Marek Zvolánek (trubka), Karel Košárek a Martin Kasík (klavír), zahraje také laureát prestižní Mezinárodní soutěže Petra Iljiče Čajkovského Alexander Ramm (violoncello) nebo vynikající mladé olomoucké klavíristky Eliška Tkadlčíková a Alice Rajnohová - obě laureátky řady soutěží. Stává se pravidlem, že se publiku představují v roli sólistů i hráči Moravské filharmonie, v této sezoně to budou koncertní mistři Vít Mužík a Antonín Hradil.

Za dirigentský pult se postaví vedle šéfdirigenta Petra Vronského Leoš Svárovský, Jakub Klecker, Stanislav Vavřínek a mnoho dalších.


Letos si předplatitelé vybírají ze čtyř abonentních cyklů (A, B, C, D) a výše vstupného i abonmá zůstává zachována.


Filharmonie připravuje také koncerty mimo předplatné.


Na Koncertě ke státnímu svátku (27. 10.) letos zazní slavné sopránové árie italských mistrů opery (sólistka Jana Šrejma Kačírková, dirigent Robert Jindra).

Unikátní je projekt Hrajeme s filharmoniky (30. 11.), kdy se na pódiu Reduty setkají s Moravskou filharmonií nejlepší žáci ZUŠ Žerotín, ZUŠ Iši Krejčího a Konzervatoře Evangelické akademie.

Dirigent Miloš Machek je olomouckému publiku dobře znám coby propagátor populárních hudebních skupin v symfonickém aranžmá. Tentokrát do Olomouce přiveze vánoční písně, koledy, spirituály a gospely – a opět s osvědčeným vokálním kvartetem Q VOX a Lenkou Cafourkovou Ďuricovou (21. 12.)

Novoroční koncert (4. 1.) pod taktovkou šéfdirigenta Moravského divadla Olomouc Petra Šumníka zase nabídne nejslavnější filmové melodie (James Bond, Piráti z Karibiku, Vinnetou…)

Zájemci mohou zcela zdarma navštívit závěrečné koncerty mezinárodních dirigentských kurzů.


Velkou oblibu si v posledních letech získávají veřejné generální zkoušky. V nadcházející sezoně jich proběhne celkem sedm.


Zahájení sezony je naplánováno na 5. 10. v 19.00 hodin u příležitosti padesáti let hudební kariéry Václava Hudečka, který na své začátky vzpomíná: „Když jsem v roce 1967 dostal coby teprve patnáctiletý houslista nabídku od věhlasné Královské filharmonie zahrát si v Londýně Paganiniho koncert, byl to blesk z čistého nebe. Skladbu jsem sice ovládal, vyhrál jsem s ní dokonce první cenu v mezinárodní soutěži Concertino Praga. Problém byl ale v tom, že jsem do té doby nikdy nehrál s orchestrem. Můj tehdejší učitel dr. J. Micka obtelefonoval všechny pražské orchestry, ale měli již hotové sezóny a neměli možnost mě „narychlo“ zařadit do svého programu. Podobně tomu bylo i mimo Prahu, až na jednu jedinou výjimku, kterou byla právě Moravská filharmonie a její tehdejší šéf Jaromír Nohejl. Se slovy „přece toho kluka nenecháme bez možnosti zahrát si s orchestrem před tak důležitým koncertem“ zařídil asi pět mých vystoupení pro studenty snad všech škol v Olomouci. Díky tomu jsem do Londýna odletěl s pocitem bezpečí, suverénně jsem zahrál a na celé čáře zvítězil. Nikdy jsem to panu šéfdirigentovi Nohejlovi nezapomněl a nahrál jsem s ním z vděčnosti svoji první gramofonovou desku.“ V jeho podání zazní Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll.


Objednávky předplatného lze doručit poštou, prostřednictvím internetového formuláře umístěného na http://www.mfo.cz či osobně v kanceláři MFO od 10. 7. do 11. 8. 2017 (platí pro stávající předplatitele i nové zájemce). Přednostně bude obnoveno abonmá stávajících předplatitelů, kteří si v uvedeném termínu podají přihlášku. Neobnovená a zbylá místa budou poskytnuta novým zájemcům v pořadí dle došlých přihlášek.Ceny abonentních vstupenek


I. místo (balkon střed – řady 1,2 + přízemí - řady 5-15) 770 Kč

II. místo (balkon střed – řady 3,4 + boční balkon – řada 1 + přízemí – řada 1-4) 600 Kč

III. místo (boční balkon – řada 2) 300 Kč


Výhody předplatného:


sleva na vybrané koncerty mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc 2018

sleva na koncerty Mezinárodního varhanního festivalu Olomouc 2018

sleva na jednotlivé koncerty SPKH v sezoně 2017/2018

sleva na jednotlivé koncerty abonentní sezony MFO 2017/2018


Uvedené slevy lze uplatnit po předložení abonentky MFO na sezonu 2017/2018.

predplatne WEB1